Svijet

Nova mjera u Njemačkoj: Zabrana okupljanja više od dvoje ljudi

Raport.Ba
Kako bi se usporilo širenje koronavirusa u Njemačkoj, odlučeno je da se uvede mjera zabrane okupljanje više od dvije osobe. Članovi porodica, tačnije osoba koji žive u domaćinstvu, bit će izuzeti iz ovog pravila, izjavio je danas Armin Laschet premijer države Sjeverna Rajna-Vestfalija na konferenciji za novinare, pozivajući se na sporazum između vlade kancelarke Angele Merkel i regionalnih lidera, piše Bloomberg. Koronavirusom je zaraženo skoro 22.000 ljudi. On je odnio više od 70 života širom Njemačke.  
Koronavirus Njemačka Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu