šok za favorita

Novo iznenađenje na Euru: Slovačka srušila Belgiju, VAR poništio dva gola Lukakua

Fudbalska reprezentacija Slovačke priredila je senzaciju u Frankfurtu savladavši favoriziranu Belgiju sa 1:0 prvom kolu grupe E Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Belgija je prva zaprijetila u trećoj minuti kada se lopta odbila do Lukakua koji je s pet metara pogodio golmana.

Samo dvije minute kasnije prošla je jedna lopta iza obrane Slovačke, Lukaku je krenuo prema lopti no brži od njega bio je Dubravka.

I onda šok u sedmoj minuti, pogriješila je odbrana Belgije, Casteels je prvo obranio udarac Boženik, no lopta se odbija do Schranza koji iskosa s lijeve strane zabija za 1:0.

Greška Dubravke

Belgija je odgovorila u 16. minuti preko Dokua, ali udarac je završio u bloku. Trossard je u 21. minuti imao prazan gol zbog greške Dubravke, ali je promašio s 20-ak metara. U 31. minuti vidjeli smo novu priliku u kojoj je Haraslin s ruba šesnaesterca pucao ravno u rub gola Belgijaca.

"Crveni đavoli" su odgovorili u 36. minuti kada udarac Onane glavom zaustavlja Dubravka. Slovaci su opasni bili u 40. minuti kada Haraslinu udarac iz voleja s 15-ak metara sjajno brani Casteels.

Već minutu kasnije Lukaku je dobio sjajnu loptu iz odbrane Slovačke, no očajno je primio loptu i propala je još jedna sjajna prilika Belgije.

U nastavku smo na prvu priliku čekali do 52. minute kada je Vavro opalio s 30-ak metara, a prohujalo je to pokraj stative.

Belgija je zabila u 56. minuti kada je iz blizine praznu mrežu pogodio Lukaku, međutim uključio se VAR te zbog ofsajda poništio njegov gol. Samo dvije minute kasnije Trossard je odlično opalio s ruba šesnaesterca, a još bolje mu je odbranio Dubravka.

U 61. minuti opet je Lukaku bio u dobroj prilici kada njegov udarac s pet metara završava u vanjskom dijelu mreže.

Samo minutu kasnije Bakayoko puca s deset metara, ali odbrana Slovaka čisti to s gol linije.

Tom prilikom Hancko je glavom pogodio saigračevo koljeno, ostao je ležati u golu, no srećom brzo se pridigao i nastavio dalje.

Usporen tempo

Nakon toga je malo usporio tempo, sve do 78. minute kad je Kucka pucao s 20 metara, ali se poskliznuo u ključnom trenutku.

Lukaku je novi gol zabio u 86. minuti kada je s desetak metara pogodio nakon dodavanja Opende, no ponovno se uključio VAR te zbog igranja rukom asistenta poništio gol.

Đavoli su opet bili opasni u 93. minuti kada se još jednom u junaka Slovačke prometnuo Dubravak koji je odbranio udarac De Bruynea. Bila je to zadnja prilika na utakmici nakon čega je moglo početi slavlje Slovaka.