Australske vlasti su u nedjelju rekle da je 20 osoba spašeno od poplavnih voda u istočnoj saveznoj državi New South Wales nakon što su zbog obilnih kiša stanovnici upozoreni da se premjeste na više tlo.
U Sydneyju, glavnom gradu savezne države i najvećem gradu u zemlji, stanovnici i turisti su evakuirani kasno u subotu nakon što su opasne poplave zahvatile nisko predgrađe Narrabeen, rekle su vlasti.
Ekipe hitnih službi su odgovorile na preko 1.400 incidenata širom savezne države otkako je počelo kišiti u subotu, kazale su vlasti, dodajući da se većina akcija spašavanja odnosila na osobe koje su pokušavale voziti kroz poplavne vode.
Jedna žena je poginula nakon što je na nju pala grana stabla blizu Wollongonga, oko 66 kilometara južno od Sydneyja, usred olujnog nevremena, izvijestila je javna radiotelevizija ABC.