Građani se danas okupljaju ispred Bondi Paviliona kako bi položili cvijeće i odali počast žrtvama krvavog pohoda dvojice napadača na plaži Bondi u australskom Sidneju.
Memorijal je postao centralno mjesto komemoracije, gdje su stanovnici i posjetioci odaju počast onima koji su izgubili živote u napadu u saveznoj državi Novi Južni Wales.
Nakon smrtonosne pucnjave, australijski premijer Anthony Albanese izjavio je u ponedjeljak da će tokom popodnevnog sastanka nacionalnog kabineta razgovarati o strožijim zakonima o oružju.
Najmanje 16 osoba je poginulo, uključujući 15 žrtava i jednog od napadača, dok se 42 osobe i dalje nalaze u bolnici nakon incidenta koji se dogodio u nedjelju na plaži Bondi.