Odigran meč za historiju. Ronaldo i Messi vjerovatno posljednji put zajedno na terenu

Fudbaleri Paris Saint Germaina u prijateljskoj utakmici u Rijadu savladali su ekipu Rijad All-Stars rezultatom 5:4, a meč su obilježili Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Meč u Saudijskoj Arabiji je privukao veliku pažnju javnosti i zbog činjenice da su fudbalske legende Messi (35) i Ronaldo (37) možda imali i njihov posljednji okršaj.

Ronaldo: Postigao dva gola

Argentinac Messi je već u 3. minuti doveo francuski PSG u vodstvo. Portugalac Ronaldo, koji je nedavno prešao u Al-Nassr (Rijad All-Stars činili su igrači Al-Hilala i Al-Nassra), izjednačio je iz jedanaesterca u 34. minuti.

PSG je ponovo poveo u 43. minuti golom Marquinhosa.

Portugalski napadač je u šestoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena ponovo poravnao na 2:2. U drugom poluvremenu u listu strijelaca su se upisali i Sergio Ramos i Kylian Mbappe.

Ronaldo je izašao iz igre ​​u 61. minuti utakmice, a Messi, Neymar i Mbappe u 62. Na kraju je ekipa PSG-a slavila rezultatom 5:4, prenosi AA.

Iako utakmica možda nije veliki značaj za ekipe, fudbalski navijači širom svijeta pratili su je s velikim zanimanjem. Priča o rivalstvu dvije legende koja je dominirala sportom više od desetljeća vjerovatno je završila na nezaboravnom "golfestu".

Slijedi takmičarski debi

Iako nije uspio pobjednički započeti svoje najnovije poglavlje u Saudijskoj Arabiji, 37-godišnji Ronaldo bit će ohrabren zbog svoje izvedbe.

On se priprema za svoj prvi takmičarski nastup za Al-Nassr koji će u nedjelju ugostiti ekipu Al-Ettifaq, prenosi Reuters.

Messi i Ronaldo: Veliki rivali možda i posljednji put zajedno na terenu (Foto: AA)
Portugalski as priprema se za zvanični debi (Foto: AA)