Komemorativna sjednica povodom smrti profesorice i umjetnice Alme Suljević, koja je preminula 20. septembra u 61. godini, održana je danas u Narodnom pozorištu u Sarajevu.
Organizatori komemoracije bili su Akademija likovnih umjetnosti u Sarajevu i Udruženje likovnih umjetnika Bosne i Hercegovine, a istoj su prisustvovale ličnosti iz javnog života, između ostalog, glumci Nermin Tulić i Almir Kurt Kugla, političar Edhem Bičakčić…
"Kroz svoj umjetnički rad i pedagoški angažman, Alma Suljević ostavila je neizbrisiv trag u umjetničkoj zajednici Bosne i Hercegovine. Njena posvećenost mladim umjetnicima i promociji likovne umjetnosti bila je izuzetna, a njena energija i ideje inspiracija mnogima", poručili su iz Udruženja likovnih umjetnika Bosne i Hercegovine.
Dženaza Almi Suljević klanjana je u utorak, 24. septembra ispred Begove džamije, a ukopana je na groblju Bare.