Nakon jutros održanih protesta ispred Ambasade SAD u Sarajevu, oglasili su se iz ove Ambasade.
Oni su na Twitteru objavili saopćenje u kojem kažu da podržavaju slobodu izražavanja i pravo građana na mirno okupljanje.
"Mišljenje građana BiH za nas je vrlo važno. Ambasada je danas zatvorena zbog praznika, ali ostajemo otvoreni za razgovor s zabrinutom građanima", naveli su iz Ambasade.
Također, pizvali su lidere da rade.
"Potičemo lidere da rade na izgradnji stabilne i prosperitetne budućnosti, neopterećene korupcijom, kakvu građani zaslužuju", navode u saopćenju.
"Naše privrženost BiH, kao i naša politika prema BiH, ostaju čvrste. SAD podržavaju suverenitet i teritorijalni integritet BiH, države koja je multietnička i demokratska. Nastavljamo promovirati dijalog među liderima i raditi sa našim partnerima kako bi pružili podršku Bosni i Hercegovini na putu ka euroatlanskoj budućnosti", zaključili su u saopćenju.