U četvrtak, 12. februara, Sarajevo je potresla teška tramvajska nesreća u kojoj je život izgubio mladić Erdoan Morankić, dok su četiri osobe zadobile povrede. Među povrijeđenima je i 17-godišnja djevojka, kojoj je, nažalost, amputirana noga.
Direktor sarajevske Opće bolnice “Abdulah Nakaš”, prof. dr. Ismet Gavrankapetanović, jutros je dao najnovije informacije o njenom zdravstvenom stanju:
“Pacijentica je budna, ali i dalje u ozbiljnom općem stanju. Nastavlja se intenzivni reanimacioni tretman na Odjelu za anesteziju i reanimaciju, uz započete prve mjere rehabilitacije prilagođene njenom trenutnom zdravstvenom statusu”, naglasio je.