čekaju kontakt

Oglasili se iz Buckinghamske palače. Spremni su podržati policiju u vezi s optužbama protiv princa Andrewa

Raport
Piše: Raport
Princ andrew
Foto: AA

Buckinghamska palača spremna je pomoći policiji u njihovoj procjeni optužbi protiv princa Andrewa.

"Kralj je jasno izrazio, riječima i kroz bez presedana postupke, svoju duboku zabrinutost zbog optužbi koje se nastavljaju otkrivati u vezi sa ponašanjem g. Mountbatten-Windsora", rečeno je iz Buckinghamske palače.

U saopćenju se navodi kako su, u slučaju da ih policija kontaktira, iz Buckinghamske palače spremni pružiti podršku u ovoj istrazi.

 

"Kao što je ranije izrečeno, Misli i saosjećanja Njihovih Veličanstava su bile, i ostaju, sa žrtvama svih oblika zlostavljanja", saopćeno je, prenio je Sky News.

Podsjetimo, Britanska policija potvrdila je ranije da razmatra prijavu u kojoj se tvrdi da je bivši princ Andrew tokom obavljanja državne funkcije dijelio povjerljive trgovinske informacije s Jeffreyjem Epsteinom, prema izvještajima danas.

Prema e-mailovima objavljenim kao dio najnovije serije Epsteinovih dosijea, pošiljatelj za kojeg se vjeruje da je Andrew proslijedio je detalje o posjetama Singapuru, Vijetnamu i Kini, zajedno s povjerljivim investicijskim informacijama, objavio je BBC.

Buckinghamska palača princ Andrew Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu