Prva testna vožnja tramvajem na obnovljenoj okretaljci na Ilidži uspješno je obavljena, potvrdio je ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta.
Tim povodom Šteta je istakao da su osjećaji ponosa, sreće i velikog zadovoljstva obilježili ovaj važan trenutak za jedan od najvećih infrastrukturnih projekata u Kantonu Sarajevo.
Kako je naveo, okretaljka na Ilidži prvi put je u potpunosti obnovljena od njene izgradnje početkom šezdesetih godina prošlog stoljeća.
"Hvala svima koji su dio projekta izgradnje tramvajske pruge do Hrasnice, hvala i građanima našeg kantona. Rezultati predanog rada su vidljivi. Korak smo bliže danu kada će tramvaj voziti do Hrasnice na novoizgrađenoj tramvajskoj pruzi", poručio je Šteta.
Dodao je da je riječ o prvom testiranju te da će u narednom periodu biti obavljena i dodatna testiranja kako bi se svi sistemi provjerili prije puštanja pruge u funkciju.