Sport

Omikron soj pokosio Barcelonu. Katalonci ostali sa samo jednim napadačem

Raport.Ba
luuk de jong 1

Omikron soj izazvao je pustoš u ekipi Barcelone, jer pozitivni rezultati testova Philippea Coutinha, Sergina Desta i Abdea Ezzalzoulija znači da sada Katalonci imaju čak deset nogometaša zaraženih koronavirusom, prenose španski mediji.

Testovi od četvrtka pokazali su da Coutinho, Dest i Abde nose virus, a on dolazi dan nakon što su Ousmane Dembele, Samuel Umtiti i Gavi također bili pozitivni. Ostala četiri igrača u Barceloni koji trenutno imaju COVID-19 su Dani Alves, Jordi Alba, Clement Lenglet i Alejandro Balde.

Trener Xavi Hernandez će stoga biti vrlo "kratak" sa brojem igrača za Barcelonin meč na gostovanju kod Real Mallorce 2. januara, jer je suspendiran Sergio Busquets, a ozlijeđeni su Ansu Fati, Pedri, Memphis Depay i Sergi Roberto.

Dostupni igrači prve ekipe Barcelone trenutno su Marc-Andre ter Stegen, Neto, Inaki Pena (golmani), Gerard Pique, Ronald Araujo, Oscar Mingueza, Eric Garcia (defanzivci), Riqui Puig, Frenkie de Jong (veznjaci) te napadač Luuk de Jong.

FC Barcelona Omikron soj Philippe Coutinho Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu