nema im ravnog

Oni su neuništivi: Bayer odigrao 50. uzastopnu utakmicu bez poraza, ali ono što mogu uraditi do kraj sezone se ne pamti

Bundesligaški prvak Bayer Leverkusen slomio je u nedjelju domaći VfL Bochum sa 5:0, produživši svoj nezapamćeni niz bez poraza u svim takmičenjima ove sezone na 50 uzastopnih utakmica.

U četvrtak je ekipa Xabija Alonsa, koja cilja na trostruku titulu, nadmašila dugogodišnji evropski rekord portugalske Benfice po broju uzastopnih mečeva bez poraza, postavljen od 1963. do 1965. godine, remijem 2:2 protiv italijanske Rome koji ih je poslao u finale Evropske lige.

U subotu nisu popuštali biti protiv niskorangiranog Bochuma. Zabili su dva puta krajem prvog poluvremena protiv posljednje eklipe iz njemačke Bundeslige koja ih je uspjela pobijediti prethodne sezone.

Patrik Schick doveo je "Apotekare" u vodstvo u 41. minuti. Victor Boniface je udvostručio vodstvo s jedanaestercem u nadoknadi prvog poluvremena.

Bochum je ostao sa deset igrača igrača nakon direktnog crvenog kartona za Felixa Passlacka u 15. minuti.

Amine Adli povisio je na 3:0 u 76. minuti. Josip Stanišić dodao je još jedan gol u 86. prije nego što je upisao asistenciju za Alejandra Grimalda koji je postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi.

Leverkusen, koji se susreće s italijanskom Atalantom u finalu Evropske lige i Kaiserslauternom u finalu njemačkog kupa, ima 87 bodova uz jednu preostalu utakmicu u Bundesligi ove sezone.

Bayern Munchen zaostaje 15 bodova na drugom mjestu. Alonsova ekipa može postati prva u historiji Bundeslige koja je završila sezonu bez poraza ako izbjegne poraz od Augsburga kod kuće u subotu.