Vijesti

Općina Centar i Vijeće za štampu potpisali Memorandum: Jačanje slobode govora i borba protiv govora mržnje

Raport.Ba
potpisivanje_memoranduma8

Općina Centar danas je potpisala Memorandum o jačanju slobode govora i borbi protiv govora mržnje između Općine Centar i Vijeća za štampu i online medije.

"Vođeni zajedničkom željom za jačanjem slobode govora i smanjenjem govora mržnje u javnom prostoru potpisnici Memoranduma su se usaglasili da će zajedno raditi na promoviranju slobode mišljenja i izražavanja, slobode kritičke misli i argumentirane debate, ali i na sprečavanju govora mržnje i drugih neprikladnih oblika javnog nastupa(nja).

Također podsticat će se saradnja i direktni kontakt između Vijeća za štampu i online medije u Bosni i Hercegovini i Općine Centar i drugih relevantnih ustanova, s ciljem smanjivanja govora mržnje u javnom prostoru", navodi se u saopćenju Općine Centar.

Općina Centar Srđan Mandić Vijeće za štampu Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu