Od Netflixove nove ženske vestern serije s Lenom Headey i Gillian Anderson, preko povratka post-apokaliptičnog hita Fallout, do posljednjih epizoda Stranger Things, sve vas to čeka.
The Abandons
Na konjima i s velikim šeširima, Gillian Anderson i Lena Headey igraju dvije udovice koje se bore za zemlju i moć u američkom Divljem zapadu 1854. godine. Headey igra Fionu Nolan, vlasnicu ranča i vođu izabrane porodice odbačenih ljudi. Anderson je bogata Constance Van Ness, odlučna da zaštiti rudarsko bogatstvo koje je naslijedila od supruga, što uključuje i Fioninu zemlju. Serija istražuje pitanja porodice, moralnih odluka i preživljavanja. Naslov sugerira da simpatije leže na strani porodice Fione, The Abandons, ali i Constanceina hladna narav i Andersonina izvedba su zabavne.
Premijera: 4. decembar na Netflixu internacionalno
Taylor Swift: The End of An Era
Šestodijelni dokumentarac prati iza scene The Eras Tour, uključujući probe, planiranje i razgovore s kolegama, porodicom i plesačima. Gostuju Sabrina Carpenter, Gracie Abrams, Ed Sheeran i Florence Welch, te njen zaručnik Travis Kelce. Istog dana Disney+ dodaje koncertni film The Final Show.
Premijera: 12. decembar na Disney+ internacionalno
Fallout
Post-apokaliptična serija bazirana na popularnoj video igri. Lucy (Ella Purnell) i The Ghoul (Walton Goggins) putuju kroz pustoš Mojave pustinje u potrazi za ocem i porodicom. Justin Theroux igra Roberta Housea, a Macaulay Culkin misterioznu ulogu.
Premijera: 17. decembar na Prime Video internacionalno
Emily in Paris
Emily (Lily Collins) se nalazi u Rimu, Parizu i Veneciji, balansirajući ljubav i posao. Povratak poznatih likova, uz nove, uključujući Minnie Driver kao Princeso Jane.
Premijera: 18. decembar na Netflixu internacionalno
Stranger Things
Peta i posljednja sezona serije. Tri epizode stižu 25. decembra, a finale 31. decembra na Netflixu internacionalno i u kinima u SAD i Kanadi.
Premijera: 26. novembar na Netflixu internacionalno
The Copenhagen Test
Simu Liu (Shang-Chi) glumi američkog obavještajnog analitičara čiji je mozak hakovan. Mora pronaći počinitelje dok sprječava da čitaju njegove misli. Melissa Barrera i Brian D’Arcy James također glume, a James Wan je izvršni producent.
Premijera: 27. decembar na Peacock u SAD