Netflix je objavio dugo najavljivanu dokumentarnu serija "Sean Combs: The Reckoning", čiji je izvršni producent 50 Cent.
Četverodijelna serija detaljno istražuje život muzičkog mogula Seana Combsa, Diddyja, koji je nedavno osuđen nakon gotovo dvomjesečnog suđenja u New Yorku.
Mada je u julu oslobođen ozbiljnijih optužbi za reketirenje i trgovinu ljudima, proglašen je krivim po dvije tačke optužnice koje se odnose na dovođenje bivših partnerica u svrhu prostitucije.
Na pitanje što misli kako će Diddy reagirati na dokumentarac, 50 Cent je za Good Morning America izjavio:
"Mislim da će reći: ‘Ovo je najbolji dokumentarac koji sam pogledao u dugo vremena.’ Možda će mu se neki dijelovi manje svidjeti, ali zna on što je istina. Mislim da će u njemu vidjeti istinu."
S druge strane, Diddyjev tim dokumentarac smatra sramotnim napadom.
U izjavi za Good Morning America naveli su:
"Netflix se poslužio ukradenim materijalom koji nikad nije bio odobren za javno prikazivanje. Kako Netflix i njegov direktor Ted Sarandos dobro znaju, gospodin Combs već desetljećima, još od 19. godine, skuplja snimke kako bi ispričao vlastitu priču, na svoj način. To što Netflix koristi taj materijal bez odobrenja nije samo nepravedno, već i protuzakonito."
Oštro su prozvali i producenta:
"Posebno je šokantno što je Netflix dao kreativnu kontrolu Curtisu '50 Centu' Jacksonu, dugogodišnjem javnom protivniku koji godinama vodi osobnu osvetu protiv gospodina Combsa i karijeru gradi na njegovom omalovažavanju. Predati njegovu priču nekome ko ga desetljećima javno napada doživljava se kao nepotreban i duboko osoban udarac."
Rediteljica dokumentarca Alexandria Stapleton odbacila je optužbe.
"Materijal nam je dostavljen, pribavili smo ga legalno i imamo sve potrebne dozvole. Učinili smo sve da zaštitimo identitet autora originalnih snimaka", tvrdio ona.