oi u parizu

Ovakvu dramu Amerikanci nisu mogli ni u snu očekivati: Srbi razbudili Dream Team, ali do pobjede nisu mogli

Košarkaška reprezentacija Srbije igrala je odično u polufinalnoj utakmici Olimpijade u Parizu protiv selekcije SAD, ali su na kraju poraženi rezultatom 95:91.

Srbija i SAD su se ovog ljeta već dva puta sastajali i oba meča pripala su ekipi selektora Stiva Kerra. Na turniru u Abu Dabiju bilo je 105:79, a na startu grupne faze takmičenja u Parizu 110:84.

Ali, večeras je bilo drugačije na parketu.

Nakon prve četvrtine Srbija je imala prednost od 31:23.

U drugoj četvrtini Srbija je imala i plus 17, ali su se Amerikanci poenima Joela Embida uspjeli vratiti.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 43:54.

Ipak, u nastavku, Dream Team se vratio u utakmicu.

Amerikanci su poveli u 37. minuti poenima nevjerovatnog Stephena Currya za seriju Amerikanaca s kojom su otišli na plus 5.

Do kraja susreta Pešić je pokušao time-outima i tehničkim greškama pokušati vratiti svoje momke u život, ali Amerikanci su ipak slavili.