Odlazak legende

Ovo je bila posljednja uloga Roberta Redforda: Snimao je na zatvorenom setu

Raport.Ba
DARKWINDS_301_STILL_AMC_004

Smrt Roberta Redforda u 90. godini života rastužila je cijeli svijet, posebno jer se prije pola godine, nakon šest godina izbivanja s ekrana i filmskih platna, vratio u svijet glume ulogom u seriji "Dark Winds".

Bio je jedan od najpoznatijih američkih glumaca i reditelja svih vremena, dobitnik Oscara za režiju filma 'Obični ljudi' (1980) i počasnog Oscara za životno djelo. Poznat po ulogama u klasicima poput 'Butch Cassidy i Sundance Kid', 'Žalac', 'Svi predsjednikovi ljudi' i 'Moja Afrika', ali i osnivač Sundance Film Festivala, najvažnijeg festivala nezavisnog filma u SAD-u.

Najzanimljivije od svega je da se Redford pojavio u trećoj sezoni serije "Dark Winds" i to šest godina nakon što se povukao.

Legendarni glumac je i izvršni producent serije uz Georgea R. R. Martina

 Scena u kojoj su glumili Robert i George je snimana na zatvorenom setu, što je zatražio Redford. Reditelj epizode u kojoj su se pojavili Redford i Martin, Chris Eyre je rekao da je ideja o njihovom pojavljivanju bila "u zraku od prve sezone", ali da je bio uplašen upravo zbog toga što bi radio s Robertom.

"Bob je toliko ljubazan i taj dan je bio jako drag, bio je i George. Ali sjećam se da se Zahn okrenuo prema meni prije nego što smo krenuli snimati i rekao: 'Radiš scenu s Robertom Redfordom, to je nevjerojatno', a ja sam mu odgovorio: 'Zahn, molim te, budi tiho. Činiš me nervoznim'", rekao je reditelj.

Dark Winds Robert Redford Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu