ZA SAMO 45 MINUTA

Ovo je nezabilježeno: Džeko zabio tri gola, ali to nije sve. Nakon utakmice otkrili su nevjerovatne vijesti o njemu

Edin Džeko postigao je tri gola u ubjedljivoj pobjedi Fenerbahcea nad Konyom od 7:1.

Bio je to zaostali duel 16. kola turske Superlige, a Džeko je već u 11. minuti iz penala doveo Fener u prednost.

Igrala se 32. minuta kada je sjajni Džeko zabio novi gol za Fenerbahce.

Osam minuta kasnije Dijamant je postigao hat-trick. Džeko je zamijenjen početkom drugog poluvremena.

Edin je ove sezone zabio ukupno 20 golova u svim takmičenjima. Sa 16 golova je prvi strijelac turske Superlige, dok je četiri gola postigao u Konf. ligi.

Na portalu Whoscored.com Dijamant je za svoj nastup od 45 minuta dobio nevjerovatnu ocjenu, čak 9.9, što je vjerovatno nezabilježeno u modernom fudbalu.

Inače, preostale golove za Fener u večerašnjem dvoboju protiv Konye zabili su Muldur u 42., zatim Szymanski u 45., Batshuayi u 63. minuti, dok je Yazgili postigao autogol u 83. minuti.

Strijelac počasnog gola za Konyu bio je Guilherme u 90. minuti.