Junak utakmice

Ovo niko nije vidio u prijenosu uživo: Džeko prišao golmanu Antalyaspora i iznenadio ga potezom

Edin Džeko bio je junak sinoćnje utakmice Fenerbahčea protiv Antalyaspora koja je završena rezultatom 3:2.

Iako je Fener gubio, prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena je poravnao na 1:1, a u život ih je vratio upravo Džeko. On je iskoristio centaršut Aziza i sjajno glavom zabio gol za 1:1, ali isti je prvobitno poništen.

Pomoćni sudija signalizirao je ofsajd poziciju, a golman gostiju je uzeo loptu u nadi da će izvesti prekid.

No, kada je sudija pokazao da se situacija provjerava u VAR sobi Džeko je stao do golmana Antalyaspora i malo popričao s njim, a potom je glavni arbitar pokazao da se pogodak Dijamanta priznaje.

Zmaj je uzeo loptu iz ruku golmana gostiju, a zatim krenuo u sprint prema centru kako bi se meč što prije nastavio.

Džeko je do kraja imao i asistenciju u 56. minuti kada je na njegovo dodavanje Kahveci zabio gol.

Fener se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto jer nakon četiri meča ima maksimalnih 12 bodova, a drugoplasirani je njihov najveći rival Galatasaray koji iz isto toliko odigranih utakmica ima dva boda manje.