Nesvakidašnja situacija

Ovo se ne dešava svaki dan, a pogotovo Haalandu: Golman ga dva puta 'pročitao' i odbranio mu penale

Piše Raport.ba
haaland

Fudbalska reprezentacija Norveške dočekuje selekciju Izraela u 7. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a već na startu utakmice viđena je nesvakidašnja situacija.

Erling Haaland, jedan od najboljih napadača današnjice, propustio je ne jednu, već dvije prilike da s bijele tačke donese prednost svojoj ekipi.

Kada je dosuđen penal za Norvežane, Haaland je pokušao da matira golmana Daniela Peretza, ali mu je golman Izraela odbranio taj udarac.

Ipak, sudija Szymon Marciniak je pokazao ponovo na bijelu tačku jer se golman Izraela pomakao s obje noge s gol-linije prije nego što je izveden udarac.

Haaland je dobio drugu priliku da zatrese mrežu Izraelaca, ali ga je golman Peretz ponovo pročitao i odbranio mu penal i drugi put.

Penal pogledajte ovdje.

Erling Haaland fudbalska reprezentacija izraela fudbalska reprezentacija norveške Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu