Fudbaleri Paris Saint-Germaina savladali su Manchester City rezultatom 2:0, u derbiju Grupe A.
Utakmicu je obilježio i prvi gol Lionela Messija od dolaska u klub, u 74. minuti, čime je stavio tačku na pobjedu.
Prije tog pogotka, domaći su imali prednost, stečenu u ranoj fazi meča, kada je mrežu Edersona pogodio Idriss Gueye.
A da je ovo neki novi Messi pokazuje i detalj iz nadoknade vremena kada je Messi legao iza živog zida kod jednog slobodnog udarca Manchester Cityja, što u Barceloni nikad nije radio.
Parižanima je ovo prvi trijumf u elitnom takmičenju, nakon početnog remija sa Bruggeom, dok je Cityju ovo prvi poraz, poslije pobjede nad Leipzigom na startu.