Brazilski reprezentativac i dosadašnji fudbaler Manchester Cityja Gabriel Jesus i zvanično je postao novi član londonskog Arsenala.
Rukovodstvo Arsenala saopćilo je da je potpisalo "dugoročni" ugovor s Jesusom.
U saopćenju nisu otkriveni finansijski detalji ugovora, ali engleski mediji javljaju da je Arsenal za 25-godišnjeg Jesusa platio odštetu u iznosu od 45 miliona funti.
Jesus je karijeru počeo u Palmeirasu iz kojeg je 2017. godine stigao u City. Za "građane" je odigrao 236 takmičarskih utakmica i postigao 95 golova.
U dresu reprezentacije Brazila, s kojom je 2019. godine osvojio Copa Americu i olimpijsko zlato 2016, do sada je nastupio 56 puta uz 19 pogodaka.