Vijesti

Pala je i Bijeljina "konačno": Mićo Mićić potpisao sporazum s Dodikom

Raport.Ba
Mico micic i dodik
Predsjednik SNSD-a i član Predsjedništva BiH Milorad Dodik potvrdio je danas da je potpisan koalicioni ugovor sa gradonačelnikom Bijeljine iz SDS-a Mićom Mićićem. "Radujemo se saradnji sa Bijeljinom i vjerujem da će taj grad dodatno biti stabilizovan. Nadamo se da će konekcija sa institucijama Republike Srpske biti korisna za Bijeljinu i njene građane", istakao je Dodik. Prije sedam dana Izvršni komitet SNSD zadužio je potpredsjednika Radovana Viškovića da, zajedno sa rukovodstvom Gradskog odbora SNSD-a u Bijeljini, finalizuje razgovore sa Mićićem u vezi sa zajedničkim djelovanjem u narednom periodu. Gradonačelnik Bijeljine i potpredsjednik Srpske demokratske stranke Mićo Mićić oglasio se u četvrtak rekavši kako sa "svima razgovaraju kojima je u cilju razvoj Semberije" i kako je njihov "jedini politički izbor SDS". Predsjednik Srpske demokratske stranke (SDS) Mirko Šarović rekao je danas kako nema nikakve koalicije s Miloradom Dodikom i njegovim Savezom nezavisnih socijaldemokrata (SNSD). To znači da činom koji je potvrđen danas Mićić izlazi iz SDS-a i priključuje se Savezu nezavisnih socijaldemokrata ili u najmanju ruku postaje "nezavisni gradonačelnik". Inače, Bijeljina je već godinama bila neosvojiva za SNSD, a u njoj je suvereno vladao Mićić i SDS. Dodik i SNSD su i ranije pokušavali oboriti s vlasti SDS i preuzeti poluge vlasti u ovom jednom od najvećih gradova u RS.
Bijeljina Mićo Mićić Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu