Policajci iz Vojnića, u saradnji s kolegama iz Zagreba uhapsili su bh. državljanina (42) i Italijana (44) zbog teške krađe iz zaštitarskih kombija u Karlovcu i Zagrebu. Imaju još najmanje jednog saradnika, za kojim još tragaju, objavili su iz PU karlovačke.
"Provedenim kriminalističkim istraživanjem dvojicu muškaraca s još jednom nepoznatom muškom osobom sumnjiči se da su 6. septembra u jutarnjim satima na Trešnjevci u Zagrebu, s ciljem oduzimanja i protivpravnog prisvajanja tuđe pokretne stvari, provalili u specijalno kombi vozilo za prijevoz novca zagrebačkih registarskih oznaka i otuđili novac", objavili su iz policije piše 24sata.
Na drugu krađu odlučili su se 22. septembra u karlovačkoj četvrti Dubovac. Ondje su nasilno otvorili vozačeva vrata i uzeli vreće s novcem.
"Ukupna materijalna šteta nastala ovim krivičnim djelima veća je od 300.000 eura. Protiv osumnjičenih je Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu proslijeđeno Posebno izvještaj kao dopuna krivične prijave te su predani pritvorskom nadzorniku PU karlovačke dok se za nepoznatom muškom osoba još traga", objavili su iz policije.