COPA AMERICA

Panama napravila veliko iznenađenje, Urugvaj ispratio protivnika ‘petardom’

Panama je izvela šokantnu pobjedu od 2-1 nad domaćinom Sjedinjenim Državama u susretu 2. kola grupe C na Copa Americi, dok je Urugvaj s 5-0 nadigrao Boliviju.

Panamci su u Atlanti napravili veliko iznenađenje, no tok susreta obilježila je činjenica da su Amerikanci ostali s 10 igrača nakon crvenog kartona Tima Weaha već u 18. minuti.

Nakon isključenja Weaha, Folarin Balogun je doveo Amerikance u vodstvo sjajnim udarcem sa 17 metara za vodstvo domaćina u 22. minuti. No radost je kratko trajala jer je četiri minute kasnije Cesar Blackman izjednačio. Jose Fajardo donio je pobjedu u 83. minuti za Panamu.

Bila je to skupa noć za domaćine jer im se povrijedio i prvi golman Matt Turner. SAD je drugi u grupi, izjednačen s Panamom s tri boda, ali s boljom gol-razlikom.

Nogometaši Urugvaja sinoć su u susretu drugog kola grupe C na južnoameričkom prvenstvu svladali Boliviju s 5-0 i napravili veliki korak prema osmini finala pretkola, kojeg teoretski još nisu potvrdili.

U prvom poluvremenu strijelci su bili Facunda Pellistri (8) i Darwin Nunez (21), a u drugom dijelu pobjedu su na kraju potvrdili Maximiliano Araujo (77.), Federico Valverde (81.) i Rodrigo Bentancur (89.).

SAD u zadnjem kolu igra protiv Urugvaja, dok se Panama u ponedjeljak susreće s Bolivijom.