haos u srbiji

Partizan optužuje: Utakmica prekinuta zbog verbalnog delikta. Sudije i delegat dodjeljuju titulu Zvezdi

Košarkaški klub Partizan objavio je na svom TV kanalu snimak kojim je sumirao dešavanja sa prekinute druge utakmice finala play-offa za prvaka Srbije protiv najvećeg rivala Crvene zvezde.

Revanš između Partizana i Zvezde prekinut je osam sekundi prije kraja treće četvrtine kod rezultata 57:45 za "Crno-bijele".

"Prvi sudija meča je prekinuo utakmicu zbog vrijeđanja Vesne Čović (supruga predsjednika KK Crvena zvezda Nebojše Čovića, op.a.) od strane publike, što je prvi put u historiji naše košarke da se utakmica prekida zbog verbalnog delikta.

Nakon prekida, ekipa Crvene zvezde se povukla u svlačionicu", navodi se u objavi KK Partizan.

Dodaju da su u "samo u ove dvije nepune utakmice, vrijeđani Željko Obradović, Zoran Savić, Kevin Punter, Aleksa Avramović, Alen Smailagić (trener, sportski direktor i igrači Partizana), Nemanja Nedović i Miloš Teodosić (igrači Zvezde), ali mečevi nisu ni za sekund prekidani.

KK Partizan je protiv svakog vrijeđanja na bilo kom osnovu i gotovo svakodnevno to ponavlja", tvrde iz Partizana.

Nakon što je traženo sa se dvorana isprazni, ekipa "Crno-bijelih" je dugo čekala na terenu nastavak, da bi službeni predstavnici KK Partizan od sudija dobili informaciju o prekidu i nastavku meča kroz 24 sata, objašnjavaju iz domaćeg kluba.

Tim Partizana se tada povukao u svlačionicu, a igrači su dobili slobodno.

Kada su se neočekivano sudije i igrači Zvezde pojavili na terenu nakon više od sat poslije prekida, igrači Partizana su uveliko krenuli kućama.

"Crvena zvezda, sudije i delegat na ovaj način žele da dodijele titulu državnog prvaka Crvenoj zvezdi, a KK Partizan u takvom skandalu ne želi da učestvuje", navodi se u objavi.

Pošto se igrači Partizana nisu vratili na parket 15 minuta po povratku košarkaša Zvezde i sudija, očekuje se da će utakmica biti registrirana službenim rezultatom 20:0 u korist Zvezde koja će tako osvojiti titulu šampiona Srbije.

Zvezda je riješila u svoju korist i prvi meč u finalnoj seriji na dvije pobjede.