30. godišnjica

Pašović: Ubijanjem nevinih ljudi u Srebrenici nestao je čitav jedan svijet

Ponekad razmišljam o ljudima koji su pobijeni u Srebrenici. Bili su to obični ljudi - fabrički radnici, učitelji, automehaničari, vozači, učenici, električari, čistači, službenici, seljaci, studenti, sportisti
Raport.Ba
pasovic

Istaknuti bosanskohercegovački reditelj Haris Pašović izjavio je za Fenu u povodu obilježavanja 30. godišnjice genocida u Srebrenici, da su u tom gradu ubijeni obični ljudi različitih zanimanja i generacija, te da je s njihovim stradanjem nestao čitav jedan svijet.

"Ponekad razmišljam o ljudima koji su pobijeni u Srebrenici. Bili su to obični ljudi - fabrički radnici, učitelji, automehaničari, vozači, učenici, električari, čistači, službenici, seljaci, studenti, sportisti. Bilo ih je iz svih generacija", kazao je Pašović.

Dodao je da su gotovo svi ti muškarci koji su ubijeni bili nevine žrtve, te da je užas onoga što su pretrpjeli ogroman, a tuga zbog njihove smrti i danas pregolema.

genocid u Srebrenici Haris Pašović Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu