Penali odlučili pobjednika na Wembleyu: Arsenal nadigrao Manchester City

Londonski Arsenal ušao je u sezonu na idealan način, osvajanjem Community Shielda. U susretu za trofej Topnici su savladali aktuelnog engleskog i evropskog prvaka Manchester City i to nakon izvođenja jedanaesteraca.

City je u vodstvo doveo mladi engleski reprezentativac Cole Palmer, koji je prošao sve kategorije Manchester Cityja. Preciznim udarcem iskosa u 77. minuti Palmer je matirao Ramsdalea.

Kada se očekivalo da sudija označi kraj meča, Topnici dolaze do izjednačenja. Duboko u nadoknadi, tačnije u stotoj minuti, Trossard je pogodio za 1:1. Lopta je na putu do mreže nekoga okrznula, prevarila Ortegu i ušla u mrežu Građana…

Uslijedili su penali u kojima su jače živce pokazali izabranici trenera Mikela Artete. Tragičari Građana bili su De Bruyne (pogodio prečku) i Rodri (odbrana Ramsdalea).