Poznata violinistica Violeta Smailović-Huart večeras je izvela performans klasične muzike s balkona u Štrosmajerovoj ulici u Sarajevu. Publika je uživala u neobičnom koncertu sa balkona terase porodičnog stana.
Ovaj put bila je u duetu sa svojom sestrom, pijanisticom Meirom Smailović. Sestre Smailović odrasle su upravo u toj ulici, u domu gdje je muzika bila svakodnevica.
Kako kaže, ideja je bila da se klasična muzika približi svima pa i onima koji za nju nisu vezani profesijom ili navikom.
Ovaj performans je dio koncertnog ciklusa "Muzika na žici 2025", koji organizuje Udruženje Musica Ad Hominem, uz podršku Ministarstva kulture Kantona Sarajevo.