reakcija na kritike

Pešić odgovorio bivšem selektoru BiH: 'Rekao je neistinu. Nisam zvao Vučića'

Piše Raport.ba
pesic

Doskorašnji selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić osvrnuo se na kritike koje je dobio nakon ranog ispadanja s Eurobasketa.

Podsjećamo, "Orlovi" su zaustavljeni u osmini finala od selekcije Finske, a Pešić uprkos debaklu nije dao ostavku, nego je sačekao da mu istekne ugovor krajem septembra.

U razgovoru za "Nedeljnik", govorio je i kritikama bivšeg selektora BiH Duška Vujoševića.

"To što je Duško Vujošević rekao na televiziji, to je potpuna neistina. Poslali su mi iz Saveza da vidim to što se pojavilo u medijima. Prošlo je već mjesec dana od Evropskog prvenstva, ali opet kao tema Evropsko prvenstvo. I kaže on kako je malo iznenađen rezultatom – što je okej, svi su iznenađeni, ima pravo i on da bude – ali nije s košarkaške strane kritikovao neosnovano kao neki drugi. Međutim, rekao je da tu ima nekih drugih stvari, da je iz treće ruke dobio informaciju da sam ja zvao Vučića“, rekao je Pešić i dodao:

"Okej, nije Dule kriv, vjerovatno je on to negdje čuo, ali se niko nije sjetio da mene pita iz prve ruke da li sam ja zvao Vučiča. I da li su igrači htjeli da odu, da li je tu bilo vrijeđanja, da li je bio napad na Gudurićevog brata i slično. To za mene uopće nije bila nikakva tema, naravno da nisam zvao Vučića", istakao je Pešić.

Aleksandar Vučić Duško Vujošević Svetislav Pešić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu