Pierce Brosnan (72) je priznao da bi razmotrio ideju o povratku u James Bond franšizu, ali kao penzionisani agent.
Iako je isključio mogućnost da ponovo igra Bonda dok je na aktivnoj dužnosti, otvoren je za igranje penzionisane verzije.
Upitan o mogućnosti ponovnog tumačenja najpoznatijeg britanskog agenta, rekao je:
“Naravno, ljudi me pitaju o novom Bondu, ali to je posao za nekog drugog. Ali, postoje mogućnosti rada u okviru tog filma. Biće uzbudljivo vidjeti šta će se desiti. Mislim da se sve mijenja, pa se samo opustite i uživate u svemu tome,” rekao je u razgovoru za britanski časopis GQ.
Brosnan je igrao Bonda u filmovima GoldenEye (1995), Tomorrow Never Dies (1997), The World Is Not Enough (1999) i Die Another Day (2002).
Priznao je da u ovim godinama uživa igrajući starije likove:
“Postoji definitivna svjesna namjera da se ide naprijed jer imam godine koje imam i prihvatam to. Ali ne želim da iskačem iz aviona, ni da uskačem u autobus,” pojasnio je glumac.