Rusiju zabrinjava pitanje gubitaka koje je pretrpjela jedna brigada ruske mornaričke pješadije nakon što je guverner okruga Primorski Kraj na Dalekom istoku u saopćenju opovrgnuo pritužbe što su ih navodno uputili vojnici, a odnose se na broj mrtvih u borbama. Objavljeno je pismo ruskih marinaca iz Donjecka.
Prema informacijama objavljenim na internetskoj stranici The Insider, pripadnici 155. brigade mornaričke pješadije, u uobičajenim okolnostima stacionirani na Pacifiku, požalili su se u pismu guverneru Primorskoga Kraja da su u četiri dana u borbama oko Donjecka izgubili 300 ljudi. Tim su brojem obuhvaćeni njihovi mrtvi, ranjeni i nestali suborci.
Guverner Oleg Kožemjako na Telegramu je objavio videosnimak u kojoj osporava iznesene podatke. Istaknuo je da je "bilo velikih gubitaka, ali ni približno tako velikih" kako stoji u navodnom pismu.
Rekao je da su ga u to uvjerili zapovjednici s bojišnice te dodao da su vojni istražitelji zaduženi da temeljito istraže slučaj. Vojnici su u izvornome pismu očito tražili neovisnu istragu. Pismo sadrži i pritužbe po kojima komandanti šalju vojnike u "nezamislive ofenzive" kojima se ne postiže puno. Žalili su se i da je jedna brigada izgubila oko pola svoje opreme.
"Krv teče u potocima", napisali su.
Svoje su komandante optužili za pokušaj prikrivanja gubitaka i za izostanak brige za dobrobit boraca. U pismu stoji kako komandanti "ljude nazivaju mesom".