Stav građana

Pitali smo građane Sarajeva: Da li biste voljeli da Aca Lukas pjeva na dočeku Nove godine

Piše: Ali Sokoljak
Foto Jet 2025 12 03 T182524 960

Mnogo bure u javnosti izazvalo je pitanje organizacije javnog dočeka Nove godine u Sarajevu.

Nakon što je tender za organizaciju javnog dočeka oboren treći put, pojavila se mogućnost da glavni grad BiH ne bude slavio najluđu noć na otvorenom.

U međuvremenu je srbijanski pjevač Aca Lukas izjavio kako bi on pjevao besplatno, a da se novac preusmjeri u humanitarne svrhe.

Tim povodom reporter Raporta je izašao na ulice Sarajeva i pitao građane šta misle o tome.

 

Dojmovi su bili podijeljeni. Dio građana smatra da je ponuda sasvim prihvatljiva, uz komentare: “Što da ne, super, nek pjeva” i “To bi valjalo pravo”. Neki su bili neutralniji i istakli da svako ima pravo na svoj muzički izbor: “Svako svoje sluša, ja to ne slušam.” Međutim, bilo je i onih koji se protive ideji: “Bez obzira na divan gest, ne podržavam i ne bih voljela da Aca Lukas nastupa.”

U prilogu pogledajte našu anketu.

Aca Lukas Nova godina Doček Nove godine Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu