"Srce nikad ne sudi"

Pjevačica koja se bori s multiplom sklerozom: 'Primjećujem da mi mnogi ne prilaze'

Raport
Piše: Raport
612157197 18549548965001071 8288921068702417243 n

Pjevačica Anđa Marić koja se godinama bori s s multiplom sklerozom a nakon jednog društvenog događaja primijetila je kako su je neki od prisutnih izbjegavali.

"Sinoć sam bila na jednom lijepom događaju... Došla sam u opuštenoj dnevnoj haljini, iako su sve uzvanice imale večernje, glamurozne outfite. 

"Bol i nesreća često su katalizator rasta duše"

Odabrala sam ono u čemu se osjećam ugodno. Primjećujem da mi mnogi ne prilaze i ne uspostavljaju kontakt očima - vjerojatno zbog neugode koju osjete jer ne mogu zamisliti sebe na mom mjestu. A onda me vide kako bez srama šepam sa štapom i pritom ne skidam osmijeh s lica", dodala je.

Dodala je kako su je novinarke pitale odakle crpi snagu i kako uspijeva ostati optimistična. 

"Moj odgovor je bio jednostavan: bol i nesreća često su katalizator rasta duše. Dijamant nastaje pod ogromnim pritiskom, a srce nikada ne sudi - to radi samo ego", napisala je Marić na Instagramu.

Osvrnula se i na komentare drugih ljudi.

 "Spomenula sam i Brené Brown i njenu usporedbu - da me ne zanimaju komentari ljudi koji sjede na jeftinim sjedalima i dobacuju, a sami nikada nemaju hrabrosti ući u ring i živjeti autentično, iskreno i hrabro.

" Ja sam sretna ovakva"

"Bog ne radi greške. Ljudi se pitaju kako toliko vježbam, a još uvijek nisam 'usavršila' hod. A što ako baš moram biti ovakva - da fokus ljudi usmjeravam na ono bitno, da budem svojevrsni semafor onima u izazovnim situacijama. Da im dam osjećaj da nisu sami i da nisu čudaci ako se i dalje smiju i vole život. To ego nikada neće razumjeti", pojasnila je.

Svoju je objavu ANđa je zaključila porukom: 

"Ako te nešto boli, smeta, žulja i nepodnošljivo je - znaj da si tada u glavi, a ne u srcu. Srce vidi ono što je očima nevidljivo. Ja sam sretna ovakva. Zahvalna sam za sve što imam i zdravija sam od mnogih koji nemaju nikakvu dijagnozu. Ne moramo sve znati. Ne moramo sve razumjeti. Ne moramo se u sve petljati. Živi. I pusti druge da žive".

Anđa Marić pjevačica Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu