Organizacioni sekretar SNSD Igor Dodik održao je jučer konferenciju za medije u Banjoj Luci, gdje govorio, između ostalog o rezultatima prijevremenih izbora u RS.
Dodik junior, umjesto oca Milorada, koristio je također oštar ton.
"Birači su prepoznali podvalu koja je osmišljena u Sarajevu, rekao je Igor Dodik, ponavljajući matricu oca Milorada.
No, Igor Dodik, pozvao je jučer sve funkcionere SNSD-a da se zajedno angažuju i da saslušaju sve, pa i one koji nisu zadovoljni njima.
"Iskomunicirali smo sa tim ljudima iz SNSD i sada im poručujem da ćemo dodatno da obratimo pažnju na njih, da se vrate mjesnim zajednicama, da se stave na raspolaganje, jer su dobili povjerenje naroda i moraju da ga vrate, rekao je Igor Dodik.
Prema Raportovim informacijama, šef SNSD-a Milorad Dodik nezadovoljan je brojnim direktorima i funkcionerima u RS kojima je mandat dala ova stranka. Mnogi su se oglušili o naredbama kada je u pitanju podrška Karanu na izborima. Pogotovo se to misli na novembar prošle godine.
Očekuje se da Dodik krene u sječu kadrova, prepuštajući to Vladi RS i mandaru Savi Miniću.
Inače, Igor Dodik postao je u posljednje vrijeme itekako angažiran u politici. Ranije se pojavljivao na skupovima, upute davao na društvenim mrežama. i X. Ovo je bio prvi put da je otvoreno i javno govorio oko izborima u RS, ali i kadrovima SNSD-a najaviši obračun s onima koji ne rade po uputama stranke