Pripadnici MUP Tuzlanskog kantona uhapsili su danas direktora RMU Banovići Rasima Dostovića, potvrđeno je za Raport iz POSKOK-a.
On je uhapšen po naredbi federalnog tužioca Posebnog odjela za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Federalnog tužilaštva.
Njega su ovlaštena službena lica Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, Sektora kriminalističke policije uhapsili zbog krivičnog djela primanje dara i drugih oblika koristi.
"Osumnjičeni se tereti da je, koristeći tešku finansijsku situaciju javnog preduzeća Rudnik Banovići, kao i veliki broj dospjelih, a neizmirenih potraživanja prema dobavljačima, za sebe zahtijevao korist u vidu novca kako bi, u okviru svoje službene dužnosti, odobrio plaćanje dobavljaču za dospjela, a neizmirena potraživanja.
Za sada je istragom utvrđeno da novac u iznosu od najmanje 45.000 KM, koji je pronađen kod Rasima Dostovića prilikom pretresa, potiče iz izvršenja krivičnog djela primanje dara i drugih oblika koristi.