liga prvaka

Pobjeda s primjesom skandala: Borac slavi Damira Hrelju, gosti u jednom momentu odbili igrati

(Foto: FK Borac)

Fudbaleri banjalučkog Borca su u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu evropskih prvaka savladali kao domaćini albansku Egnatiju sa 1:0.

Jedini pogodak u šestoj minuti sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena na Gradskom stadionu u Banjoj Luci postigao je Damir Hrelja.

Utakmicu je obilježio i desetominutni prekid koji se dogodio u drugom poluvremenu kada su gosti iz Albanije odbili igrati zbog skandiranja s tribina „Kosovo je srce Srbije“.

Prvak Bosne i Hercegovine imao je brojčanu prednost na terenu od 58. minuti kada je zbog grubog starta izravan crveni karton dobio Arbin Zejnullai.

Albanci su ostali bez još jednog igrača u 101. minuti kada je Edison Ndreca dobio drugi žuti karton.

Revanš je na rasporedu za sedam dana u albanskom gradu Elbasanu, prenosi FENA.