Nakon što su donijeli odluku da odlože smjenu uprave kompanije Ginex koju traži Vlada FBiH, članovi Nadzornog odbora napustili su firmu.
Naime, stotine radnika Ginexa i građana cijeli dan su protestirali ispred firme tražeći da se poništi odluka o smjeni direktorice Munevere Fočo. Oni su blokirali ulaze i izlaze oz firme tako da su u njoj ostali članovi NO.
Tek pošto su popustili pod pritiskom radnika i donijeli odluku kojom se odustaje od smjene i traži kompromis s radnicima, članovi NO su napustili zgradu.
A evo kako su ih radnici dočekali: