Hamas je raketirao Izrael, nakon što je istekao ultimatum da povuče snage u Al Aksi do 18 sati, prenosi Reuters.
Nekoliko minuta nakon što je rok istekao, u Jerusalimu su se čule sirene upozorenja, a samo nekoliko trenutaka kasnije dogodila se prva eksplozija.
Hamas je preuzeo odgovornost za napad, a izveštaja o žrtvama i šteti još uvijek nema.
Već su procurili prvi snimci raketiranja: