Sport

Pojavio se snimak s US Opena: "Moramo te izbaciti. Nemamo izbora..."

Raport.Ba
Djokovic loptica
Novak Đoković izbačen je s US Opena jer je na kraju prvog seta četvrtog kola protiv Pabla Carrena Buste, nervozan zbog izgubljenog breaka, napucao lopticu i tako slučajno pogodio linijsku sutkinju u vrat. Ona je, neočekivano pogođena na bolno mjesto, ispustila krik koji je odjeknuo praznim tribinama i srušila se. Đoković joj je odmah pritekao u pomoć izvinjavajući se, ali to mu nije pomoglo. Nakon duge rasprave s čelnicima turnira na mreži, oni su odlučili da ga diskvalificiraju s Grand Slama, koji je osvojio tri puta. Snimak svjedoči kako je napeto izgledao sastanak na centru terena na kojem se raspravljalo šta će biti s Đokovićem, koji je molio dužnosnike da mu daju blažu kaznu, a ne najtežu. Dva čelnika diskutiraju s Đokovićem i nakon par minuta jedan od njih mu govori da je diskvalificiran. Tada se čuje kako najbolji teniser svijeta odgovara: "Ali, prije samo minute ste mi rekli nešto drugo!" Na to mu objašnjavaju: "Moramo te izbaciti, nemamo izbora, jer su linijsku sutkinju nakon tvog udarca morali odvesti u bolnicu." Đoković im je molećivo odgovorio: "Ona ne mora u bolnicu zbog ovoga! Šta vi birate u ovoj situaciji? Moju karijeru, Grand Slam, centralni teren..." Međutim, nije mu bilo spasa.
Novak Đoković US Open Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu