'zmaj' zvijezda večeri

Pokazao kakav je dragulj: Bajraktarević potezima oduševio navijače PSV-a, igrao se s protivnicima

Bajraktarević je na terenu proveo svih 90 minuta, a navijačima aktuelnog prvaka Nizozemske demonstrirao je sjajnu tehniku
Raport.Ba
esmir3

Dragulj bh. fudbala i reprezentativac Bosne i Hercegovine Esmir Bajraktarević (20) odigrao je dobru utakmicu u posljednjoj provjeri svog PSV-a pred start sezone protiv gradskog rivala drugoligaša FC Eindhovena (3:2).

Bajraktarević je na terenu proveo svih 90 minuta, a navijače aktuelnog prvaka Nizozemske oduševio je s nekoliko lijepih poteza. Povukao je akciju u 7. minuti, nakon koje je Ricardo Pepi pogodio za 1:0. Prvo je odlično prihvatio loptu, a onda se "poigrao" s defanzivcima protivničkog tima, a u nastavku je akciju pogotkom krunisao Pepi.

Tri minute kasnije Sven Blummel poravnava rezultat, ali onda je Guus Til u 14. vratio prednost PSV-u. Bajraktarević je sudjelovao i kod trećeg gola svog tima. Izborio se za jednu loptu, a u konačnici je Sildillia asistirao Pepiju. Konačnih 3:2 postavio je Blummel svojim drugim pogotkom u 35. minuti.

PSV sezonu kreće 3. augusta kada će igrati protiv Go Aheada utakmicu Superkupa Nizozemske. Šest dana kasnije dočekat će Spartu iz Rotterdama u prvom kolu Eredivisie.

Esmir Bajraktarević PSV Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu