Potvrdio Anušić

Pokrenut postupak evakuacije osam hrvatskih vojnika na Bliskom istoku

Raport
Piše: Raport
Hrvati

Hrvatski ministar obrane Ivan Anušić potvrdio je u četvrtak da je pokrenut postupak evakuacije osam hrvatskih vojnika iz misija na Bliskom istoku te istaknuo da su oni sada na sigurnom i dodao da će se postupak evakuacije provesti kad se stvore sigurnosni uvjeti za njihov transport.

"Po zapovijedi predsjednika Republike, načelnik Glavnog stožera pokrenuo je sve procedure koje se tiču izvlačenja i evakuacije naših vojnika. Radi se o sedam hrvatskih vojnika u Bagdadu koji sudjeluju u NATO misiji te o jednom vojniku u Libanonu u mirovnoj misiji Ujedinjenih naroda UNIFIL“, izjavio je Anušić nakon sjednice hrvatske Vlade, a prenosi Hina. 

Dodao je da njihovom izvlačenju mora prethoditi uspostava sigurnog koridora.

"U ovom trenutku ne postoji mogućnost sigurnog i zajamčenog prolaza naših vojnika, odnosno njihove evakuacije. To se ne odnosi samo na naše vojnike nego na sve pripadnike međunarodnih misija i civile na tom području. Kada se stvore uvjeti za siguran transport iz Bagdada i Libanona, evakuacija će se i dogoditi", rekao je.

Istaknuo je da su hrvatski vojnici trenutačno na sigurnom

Hrvatska Bliski istok Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu