Nizozemski veznjak

Pola Evrope se otimalo za njega: Xavi Simons završio u Tottenhamu za 60 miliona eura

Piše Raport.ba
simons

Nizozemski ofanzivni veznjak Xavi Simons prešao je u Tottenham za 60 miliona eura iz RB Leipziga, iako su se za njegov potpis borile brojne ekipe.

Simons je potpisao petogodišnji ugovor, uz opciju produžetka na dodatne dvije godine, ako obje strane budu za. Danas je prošao ljekarske preglede i potpisao ugovor, nakon čega je i zvanično bude predstavljen.

Simons je preuzeo broj sedam i bit će pravi adut za "Pijetlove" i trenera Thomasa Franka.

Dvadesetdvogodišnjak je prošao vrlo jake omladinske škole Barcelone i PSG-a, a za "Svece" je debitovao sa 19 godina.

Za reprezentaciju Nizozemske je odigrao 28 utakmica i postigao pet golova.

Simonsa su ovog ljeta tražili Bayern, Chelsea, Manchester City i još mnogi klubovi, ali je u finišu odabrao Tottenham.

Engleska Premier liga Tottenham Xavi Simons Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu