Najmanje trinaestero ljudi poginulo je u pokušaju bijega iz noćnog kluba u koji je upala policija jer je bio otvoren unatoč restrikcijama uvedenim u borbi protiv koronavirusa, objavili su dužnosnici Perua.
Najmanje šestero ljudi je ozlijeđeno, uključujući trojicu policajaca, nakon što je oko 120 ljudi u subotu navečer pokušalo pobjeći iz kluba Thomas Restobar kada je policija došla rastjerati party, saopćili su vladini dužnosnici i policija.
Susjedi su policiji prijavili događaj u klubu u četvrti Los Olivos u peruanskoj prijestolnici.
"U tim okolnostima kada se ljudi bore izaći van, nastane komešanje i svi se okrenu jedni protiv drugih", rekao je policijski dužnosnik Orlando Velasco za lokalni radio RPP.
U saopćenju ministarstva unutarašnjih poslova navodi se da su ljudi pokušali pobjeći kroz jedina ulazna vrata i ostali zarobljeni između tih vrata i stepeništa koje vodi prema ulici.
Policija je pritvorila najmanje 23 "partijanera".
Peru je naredio zatvaranje noćnih klubova i barova u martu i zabranio veća porodična okupljanja 12. augusta kako bi se borio protiv koronavirusa u drugoj najteže pogođenoj zemlji Latinske Amerike prema podacima Reutersa. Na snazi je i nedjeljni policijski sat.
Peru sa subotom ukupno bilježi 585.236 slučajeva koronavirusa, što je dvostruko više nego 2. jula. Broj mrtvih porastao je na 27.453.
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu
Svijet
Policija u Peruu upala u klub zbog nepoštivanja mjera. Nastao stampedo, poginulo 13 ljudi
Raport.Ba