blamaža reprezentacije

Poniženje kakvo ne pamtimo. Luksemburg uništio “Zmajeve”, primili smo četiri komada!

(NSBiH)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras (20.45) igra protiv Luksemburga utakmicu devetog kola kvalifikacijske grupe J za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Selektor "Zmajeva" Savo Milošević je rekao kako želi iskoristiti preostala dva meča kvalifikacija kako bi isprobao neke nove igrače s obzirom na to da smo izgubili šanse za prolaz na Euro kroz kvalifikacije.

S druge strane, Luksemburžani još imaju teoretske šanse.

Prvi međusobni meč u kvalifikacijskoj grupi J, odigran u junu u Zenici, Luksemburžani su riješili u svoju korist sa 2:0.

Tok utakmice

Drugo poluvrijeme

90+5 - Kraj. Do kraja kvalifikacija očekuje nas još domači meč sa Slovačkom.

90+5 - Samo što se krenulo sa centra primili smo četvrti gol - pogodio je po drugi put Rodrigues!

90+4 - Malod radosti za bh. navijače. Gojković nakon ubačaja pogađa na 1:3.

90+3 - Uputili smo i prvi udarac u okvir gola.

90 - Četiri minuta sudačke nadoknade.

80 - Prevjlak i Gazibegović umjesto Tabakovića i Hamulića, koji su potpuno podbacili.

74 - Treći pogodak domaćih ipak pripisan zvanično kao autogol Mujakića.

70 - Nervoza uzima danak. Žuti i za Dedića.

68 - Žuti karton za Hajradinovića. To je jedino vrijedno spomena posljednih minuta.

60 - Mahmutović, ali u redovima Luksemburga, dobio je žuti karton nakon žestokog starta na Hamuliću.

55 - Luksemburg vodi sa 3:0, prijeti nam potpuni potop. Martins je postigao gol nakon što su naši tražili prekid jer je prethodno lopta u lice pogodila Kovčevića.

I prekinuta je utakmica - ali nakon gola.

48 - Velika šansa za Luksemburg. Olesen je sa pet metara šutirao, ne baš najbolje pa je Vasilj uspio odbraniti.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme u Luksemburgu. Milošević je odmah izvršio dvije izmjene - Hadžiahmetovića i Stevanovića zamijenili su Hajradinović i Demirović.

Prvo poluvrijeme

Porazna statistika na poluvremenu - Luksemburg ima veći posjed lopte (59/41%), dvostruko više napada (16/8), više šuteva (4/3)...

45+6 - Kraj prvog poluvremena, za koje sigurno možemo reći da je kao iz najgorih noćnih mora.

45+4 - Žuti karton za Gojkovića. Prethosno je sankcioniran i Cimirot.

45 - Šest minuta sudačke nadoknade će se igrati.

43 - Sa tribina se čuju uvrede na račun Nogometnog saveza BiH.

41 - Silovit šut Barreira. Vasilj je samo pogledom ispratio loptu koja je, srećom, bukvalno za nekoliko centimetara prohujala pored stative.

40 - Mujakić je uspio izblokirati dobar pokušaj domaćih.

34 - Dedić nije bio precizan.

30 - Gužva se smirila. Rodrigues pogađa sa bijele tačke za 2:0.

27 - Penal za domaće. Sada bakljada bh. navijača!

26 - "Požutio" i Hadžiahmetović kod nas. Dobra šansa za domaće, razmatra se putem VAR-a čak i mogući penal. Da li je faul bio u kaznenom prostoru?

23 - Prvi žuti karton dobio je Martins (Luksemburg).

18 - Mučimo se protiv domaćina koji igraju izuzetno čvrsto. Pokazuju zašto su nas već jednom porazili.

13 - Gužva pred golom Luksemburga, nismo iskoristili šansu. Hamulić je šutirao glavom, domači igrač Chanot je izbio ispred gola.

10 - Čuju se i bh. navijači sa tribina Stade de Luxembourg.

6 - Nevjerovatno. Prva ozbiljnija akcija i već gubimo. Veznjak Olesen matirao je našeg golmana Vasilja.

3. minut - Početno ispitivanje snaga.

20:45 - Počeo je u duel u Luksemburgu.

20:40 - "Zmajevi" igraju u sastavu: Vasilj, Dedić, Gojković, Kovačević, Mujakić, Cimirot, Hadžiahmetović, Krunić, Hamulić, Stevanović i Tabaković.

Luksemburžani su u formaciji: Moris, Bohnert, Mahmutović, M. Martins, Chanot, Carlson, Barreiro, C. Martins, Olesen, Rodrigues te Sinani.

Priliku sa klupe "Zmajeva" čekat će Pirić, Hankić, Gazibegović, Zolotić, Hadžikadunić, Tahirović, Rahmanović, Hajradinović, Ziljkić, Prevljak, Demirović i Bilbija.