Porto poklekao s igračem manje: Lukaku ušao u igru umjesto Džeke i donio trijumf Interu

Inter je večeras na Giuseppe Meazzi s minimalnih 1:0 savladao Porto u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Porto poklekao

Junak Nerazzurra bio je Romelu Lukaku, koji je postigao pobjedonosni gol u 86. minuti utakmice, a prethodno je na terenu zamijenio našeg Edina Džeku.

Do pobjede je Inter stigao s igračem više, jer je od 77. minute Porto igrao bez Otavija, koji je dobio dva žuta kartona.

Inter je imao inicijativu na početku utakmice, a prvu priliku napravio je u 12. minuti. Tada je centrirao Dimarco s lijeve strane, a Lautaro na drugoj stativi glavom šutira preko gola.

Šest minuta poslije je sjajno šutirao Calhanoglu, ali je Diogo Costa to odbranio. Potom je potpuno pao ritam utakmice i gledali smo slab fudbal, a tek u 37. minuti dolazi novo uzbuđenje. Tada je Grujićev snažan šut odbranio Onana, koji odbija loptu na glavu Glane, a on je šalje pored gola…

Velika prilika

Imao je Porto veliku priliku i na otvaranju drugog poluvremena, ali se u dva navrata fenomenalnim odbranama istakao Onana.

U 77. minuti je nepromišljen prekršaj napravio Otavio, koji je već imao žuti karton, a srbijanski arbitar mu tada pokazuje i drugi, automatski i crveni i put ka svlačionici.

To je znao iskoristiti Inter u samom finišu, koji preko Lukakua u 86. minuti dolazi do pogotka. Prvo je Belgijanac tada pogodio stativu nakon ubačaja s desne strane, ali lopta mu se odbila pravo u noge i onda ju je pospremio u mrežu.

Završeno je pobjedom Intera od 1:0 i italijanski tim ima minimalnu prednost pred revanš na Dragau.

Utakmicu je obilježio i sukob Edina Džeke i Onane u finišu prvog dijela. Došlo je do žestokog verbalnog obračuna njih dvojice, a sve je pokušavao smiriti Calhanoglu…

Džeko je bio starter u timu Intera, ali ga je Inzaghi s terena povukao već u 58. minuti. Zamijenio ga je Lukaku. Bio je tada Dijamant jako nezadovoljan, a njegovu reakciju pogledajte ovdje.