PRIPREMNA UTAKMICA

Portugal bez Ronalda rasturio Finsku

Portugal u subotu igra s Hrvatskom prijateljsku utakmicu, kao pripremni susret obje reprezentacije za Euro. Četiri dana prije toga u Lisabonu je pobijedio Finsku 4:2 iako je igrao bez kapitena i najboljeg strijelca u historiji. Cristiano Ronaldo, koji je postigao 128 golova u 206 nastupa za Portugal, propustio je ovaj meč, ali imao ga je ko zamijeniti.

Ruben Dias pogodio u 17. minuti za 1:0, a u sudačkoj nadoknadi Diogo Jota realizirao je jedanaesterac za 2:0. U 55. minuti bilo je 3:0 za Portugalce nakon što je zabio Bruno Fernandes. Finska je zaprijetila nakon dva brza gola te je dvostruki strijelac bio Teemu Pukki u 72. i 77. minuti. Povratak Finaca se nije dogodio jer je u 84. minuti svoj drugi pogodak dao Bruno Fernandes za konačnih 4:2.

Pogledajte golove sa utakmice na ovom LINKU.

Subotnja utakmica Portugala i Hrvatske u Oeirasu počinje u 18:45 sati, a Portugal će na EP-u igrati u grupi s Turskom, Češkom i Gruzijom.