WWIN LIGA BIH

Posušje golom u 93. minuti prekinulo pobjednički niz Sarajeva

U okviru 6. kola WWin Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana je utakmica između Sarajeva i Posušja na Koševu, a rezultat na kraju meča je glasio 2:2.

Tokom cijelog meča Bordo tim je dominirao u svakom segmentu igre, ali nije uspio doći do nove pobjede u prvenstvu.

Golom Giorgia Guliashvillia u 19. minuti Sarajevo je došlo do prednosti, koja je trajala sve do 80. minute kada je Ivan Marić pogodio za izjednačenje.

Nakon izjednačenja Posušja, Sarajevo je nastavilo napadati, a gol novajlije Domagoja Pavičića bacio je u trans domaću publiku. Iako su svi na Koševu mislili da će to biti dovoljno za pobjedu, Branko Vrgoc u 93. minuti postiže pogodak za 2:2.

Sarajevo nakon ovog meča ostaje na prvom mjestu prvenstva BiH sa 13 bodova iz pet odigranih utakmica, dok Posušje sada zauzima 2. mjesto sa 11 bodova iz šest odigranih utakmica.