Katarani pokazali svoje mane: Ekvador lakoćom slavio na otvaranju Svjetskog prvenstva

Uz brojne kontroverze koje prate zemlju domaćina, danas od 17 sati službeno je počelo 22. Svjetsko prvenstvo. Ekvador je dominirao od početka, jedan gol mu je poništen, ali u 16. minuti su poveli 1-0. Valencia je u 32. zabio i drugi. U toku utakmice može se reći da je bila potpuna dominacija Ekvadora.

U nastavku pročitajte sve detalje utakmice koja je odigrana danas.

Detalji utakmice

U toku prvog poluvremena Ekvador je dominirao u svakom segmentu. Zasluženo na predah otišao s dva gola prednosti.

Nisu gosti imali pretjerani broj šansi, ali su iskoristili gotovo sve. S druge strane, Katarani su pokazali da su nekoliko razina ispod.

Muče se u organizaciji igre i distribuciji lopte, nisu ozbiljnije zaprijetili golmanu Ekvadora. Imali su tek jedan šut, koji je otišao na tribine. Dakle, u prvom poluvremenu bila je očita dominacija Ekvadora.

U drugom poluvremenu situacija se nije nešto značajno promjenila.

Očajan je izbornik Katara Felix Sanchez. Kako navode svjetski mediji da može, ušao bi u teren i on zaigrao protiv Ekvadora.

Njegova momčad je nemoćna protiv južnoameričke momčadi i inferiorna u svakom segmentu. Jako puno pogrešaka u distribuciji lopte...

U 52. minuti bila je velika šansa za Ekvador. Ibarra je dobio loptu na rubu šesnaesterca, dok se namještao na desnicu, izgubio je dosta vremena pa je pored bloka pucao u desni čošak. Ali, Al Sheeb je to odbranio bez poteškoća.

Drugo poluvrijeme: Ekvador dominira

Prva promjena u utakmici desila se u 64 minuti. Sarmiento je ušao umjesto Ibarre

Lopta je sve više u nogama nogometaša Katara, ali nisu uspjeli napraviti baš ništa. Razlika u kvaliteti je očigledna.

Dvije promjene napravio je i izbornik Katara Sanchez u 78 minuti. Muntari i Waad ušli su umjesto Almoeza i Al Haydosa.

U 76. minuti došlo je do zanimljivog okreta. Naime, čak 67.272 gledatelja došlo je na otvaranje Svjetskog prvenstva. Međutim, razočarani Katarani napuštaju stadion. Očito su očekivali više od svoje reprezentacije.

U drugom poluvremenu bilo je bez puno prilika. Njaviše jer Ekvadorci ne riskiraju, spustili su ritam i čekaju da vrijeme teče. S druge strane, Katar je nemoćan da uopće zaprijeti.

Najveća prilika za Katar na utakmici bila je u 86. minuti. Dugu loptu iz zadnje linije poslali su Katarani, do nje je došao Muntari, ušao u šesnaesterac i opalio iz prve. Sijevnulo je to preko gola.

Na kraju je pobjedio Ekvador. Međutim, oni su sa pola snage slavili protiv Katara. Penal i ubačaj na glavu Ennera Valencije bili su dovoljni za tri boda na otvaranju Mundijala.