Jutros je povodom 25. novembra - Dana državnosti Bosne i Hercegovine, uz intoniranje himne BiH na brdu Hum svečano podignuta državna zastava.
Svečanosti su prisustvovali predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić i član Predsjedništva BiH Denis Bećirović, kao i gradonačenik Sarajeva Samir Avdić.
Inače, nacionalno obilježje Bosne i Hercegovine sa jarbolom na Humu postavio je Grad Sarajevo prije nekoliko godina s namjerom da se iskaže poštovanje prema državi Bosni i Hercegovini i njenim građanima, a ujedno podsjeća na važnost zajedništva i historijskog kontinuiteta.